2018. gadā Banku augstskola un Rīgas Tehniskā universitāte atklāja kopīgu profesionālā bakalaura studiju programmu Fintech industrijā - “Finanšu pārvaldības informācijas sistēmas”. Programmas mērķis ir sagatavot starpdisciplinārus speciālistus IT un finanšu jomā un tā izveidota, sadarbojoties augsti novērtētu studiju programmu mācībspēkiem.
Lai redzētu un saprastu, kā iegūtās zināšanas pielietot praksē, studenti apmeklē lielākos Fintech uzņēmumus Latvijā. Šī gada 25. martā, studenti un Banku augstskolas pārstāvji viesojās AS “4finance” Latvijas birojā, kur risinājās jau piektā 4finance Akadēmijas lekcija. Sākumā ar īsu uzrunu uzstājās AS “4finance” izpilddirektros Gvido Endlers, kurš pastāstīja par uzņēmuma darbību Latvijā un AS “4finance” vēlmi iesaistīties studentu izglītošanā. Turpinājumā sekoja lekcija, kuru šoreiz lasīja Rolands Šārs (Chief Technology Officer), kurš vada 4finance Grupas Informācijas Tehnoloģiju komandu, apkalpojot 4finance Grupas biznesa komandas visās sadarbības valstīs.
Rolandam Šāram ir ievērojami panākumi uzņēmuma izaugsmes stratēģiju īstenošanā, mērķu izpildē un programmu pārveidošanā. Pirms pievienošanās 4finance Rolands bija būtiska daļa no komandas, kura īstenoja Fintech uzņēmumu “Paysafecard” un “Skrill” desmitkārtīgu izagusmi. Balstoties uz iegūto pieredzi Rolands pastāstīja par to, ar kādiem izaicinājumiem nākas saskarties ikdienas darbā, kādas ir tās prasmes, kurām studiju laikā jāpievērš būtiskākā uzmanība, kādām personiskajām īpašībām jāpiemīt, lai veiksmīgi varētu darboties Fintech industrijā.
“Ļoti svarīgs ir komandas sastāvs un savstarpējā saskaņa! Noteikti jābūt komunikabliem, zinātkāriem un atvērtiem pārmaiņām, jāspēj darīt vairākus lietas vienlaicīgi un precīzi saplānot veicamajiem darbiem nepieciešamo laiku. Protams, darbojoties finanšu un informācijas tehnoloģiju nozarē, jābūt ar izcilu analītisko domāšanu, kā arī jāizprot, kas ir Agile projektu vadības metodes un mākoņpakalpojumi,” tā par īpašībām un kompetencēm, kuras nepieciešamas topošajiem profesionāļiem stāsta Rolands Shaars.
Lekcijas nobeigumā studenti veica praktisko uzdevumu, kura mērķis bija iepazīstināt un pārsteigt pārējos ar kādu jaunu, inovatīvu Fintech pakalpojumu vai risinājumu.
“Šādas studiju programmas izveide ir apsveicama, jo Fintech sfērā ir novērojams augsti kvalificēta darbaspēka trūkums, un pieprasījums tikai turpina pieaugt. Prieks, ka varam dalīties ar savām zināšanām un sniegt ieguldījumu topošo profesionāļu attīstībā, ceram, ka AS “4finance” būs viens no uzņēmumiem, kuru studenti izvēlēsies par prakses vietu,” apgalvo izpilddirektors Gvido Endlers.
Par 4finance AkadēmijuProjekta “4finance Akadēmija” mērķis ir izglītot studentus par uzņēmējdarbības jomas aktualitātēm, sniedzot praktiskas 4finance vadošo darbinieku zināšanas un profesionālo pieredzi, tādējādi veiksmīgi papildinot un pilnveidojot studijās iegūtās teorētiskās zināšanas.