Jaunieši turpina attīstīt finanšu pratības zināšanas, apgūstot mācību programmu 12. klašu skolēniem “Finanšu prasmes”, ko Profesionālās tālākizglītības centrs "Digitālo prasmju centrs" realizē sadarbībā ar nebanku kreditēšanas tirgus līderi AS “4finance”. Kursa mērķis ir sniegt jauniešiem ļoti praktiskas zināšanas un iemaņas, kas palīdzētu viņiem nākotnē gudri un mērķiem atbilstoši izmantot tirgū piedāvātos finanšu pakalpojumus. 2022./2023. mācību gadā apmācību kursā ir piedalījušies vairāk nekā 150 skolēni no piecām Latvijas vidusskolām. Kursa veidotāji atzīmē, ka iGeneration jeb digitālās paaudzes jaunieši demonstrē tieksmi uz sava biznesa dibināšanu, nevis vēlmi strādāt algotu darbu. Mācību kurss “Finanšu prasmes” turpināsies arī nākamajā mācību gadā.
Mācību programma “Finanšu prasmes” tika uzsākta 2022./2023. mācību gada sākumā un gada laikā mācību kursa lekcijas, 18 akadēmisko stundu garumā, norisinājās piecās Latvijas skolās. Kursā piedalījās Rīgas Klasiskās ģimnāzijas, Siguldas pilsētas vidusskolas, Murjāņu sporta ģimnāzijas, Imantas vidusskolas un Jūrmalas vidusskolu apvienotās grupas skolēni. Kopumā šajā mācību gadā kursu ir apguvuši vairāk nekā 150 jaunieši. Kvalificēto pasniedzēju vadībā skolēni ir apguvuši personīgo finanšu plānošanas paņēmienus, praktiskos kreditēšanas aspektus, uzkrājumu un investīciju iespējas, nodokļu politikas īpatnības, kā arī kiberdrošības, datu aizsardzības un finanšu risku mazināšanas metodes.
“Mācību kurss “Finanšu prasmes” ir ne tikai iespēja jauniešiem apgūt kvalitatīvu teorētisko saturu par finanšu pratības svarīgākajiem aspektiem, bet arī praktiskā darba laikā un diskusiju gaitā ar finanšu jomas speciālistiem, izmēģināt savas zināšanas praksē un uzdot sev interesējošus jautājumus. Ļoti iepriecinošs ir fakts, ka iGeneration ir orientēta tieši uz sava biznesa dibināšanu un viņi uzdod ļoti pārdomātus un specifiskus jautājumus, kas ir saistīti ar biznesa procesiem - no idejas līdz realizācijai. Piemēram, jauniešus ļoti interesēja valsts nodokļu politikas īpatnības un iespējamie nodokļu atvieglojumi jaunajiem uzņēmējiem, biznesa vadības stūrakmeņi, investoru piesaistes iespējas u.tml.,” uzsver AS “4finance” reģionālais vadītājs Gvido Endlers, kas piedalījās šajā mācību kursā arī kā viens no pasniedzējiem.
Mācību kursa veidotāji atzīmē, ka iGeneration pārstāvji, kurus ir pieņemts dēvēt arī par digitālajiem pilsoņiem, ikdienas dzīvē ir saplūduši ar tehnoloģijām, tāpēc labāk nekā jebkurš cits saprot digitalizācijas un robotizācijas pienesumu biznesam. Viņu dzīves priekšstati, kas ir balstīti uz augstām analītiskām prasmēm, meistarību digitālo rīku pārvaldīšanā, uzņēmīgu domāšanu un izcilu radošumu, būtiski mainīs un ievērojami paātrinās jaunāko tehnoloģiju ienākšanu biznesa vidē. Droši var teikt, ka iGeneration ienākšana darba tirgū valstij nozīmēs visaptverošu tehnoloģisko apvērsumu, kas skars ikkatru darbības jomu.
Par mācību programmu “Finanšu prasmes”
“Finanšu prasmes” ir interešu izglītības programma, ko realizē AS “4finance” sadarbībā ar Profesionālās tālākizglītības centru "Digitālo prasmju centrs”. Programma tiek realizēta kopš 2022. gada oktobra un tās mērķis ir izveidot Latvijas vidusskolu 12. klašu skolēniem priekšstatu par naudas instrumentu būtību un to pielietošanas metodēm. Programmas ietvaros "Digitālo prasmju centra" kvalificētie pedagogi, kā arī finanšu jomas eksperti, iepazīstina skolēnus ar personīgā budžeta plānošanas pamatprincipiem, finanšu informācijas meklēšanas un analīzes tehnoloģijām, mūsdienu finanšu tirgus funkcionēšanas īpatnībām, kā arī ar izdevīgu uzkrājumu un investīciju iespējām.Mācību programma ir vērsta uz to, lai nodrošinātu jauniešiem praktiskās iemaņas finanšu lēmumu pieņemšanā, lai, uzsākot darba gaitas, viņu rīcībā būtu gan pietiekamas zināšanas par ekonomiskiem procesiem, gan tehniskas prasmes zināšanu pielietošanai reālajā dzīvē.